- PL OPiP III-1-1-39-3
- Część
- 2019-02-26
Koczela Anna
6 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi
Koczela Anna
Relacja biograficzna Moniki Krupowicz dotyczy relacji rodzinnych, edukacji, przedwojennych stosunków polsko-żydowskich, ukrywania się podczas okupacji niemieckiej, warunków życia podczas wojny, śpiewu w chórze i codzinności w latach powojennych. W ... »
Krupowicz Monika
Magdalena Przewłocka - relacja
Relacja Magdaleny Przewłockiej, zamieszkałej na Islandii od 2006 roku, opowiadającej o okolicznościach przyjazdu na Islandię, kwestiach związanych ze znalezieniem pracy i miejsca zamieszkania - szczególnie w kontekście kryzysu w 2008 roku - szkolnictwie ... »
Przewłocka Magdalena
Relacja prezesa Fundacji OnWater, twórcy pierwszej w Polsce usługi wirtualnego dysku oraz właściciela i pomysłodawcy pierwszego w Polsce "domu na wodzie". Świadek opisuje swoje dzieciństwo, rozwój kariery zawodowej m.in. działalność w prywatnej stacji ... »
Zaremba Kamil
Relacja Krzysztofa Krasuskiego, profesora i autora licznych publikacji naukowych, dotyczy roku 1968 na wrocławskich uczelniach, udziału w strajku w Auli Leopoldyńskiej, pracy w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdzie pełnił funkcję bibliotekarza, ... »
Krasuski Krzysztof
Relacja Wojciecha Zawadzkiego, wrocławskiego działacza sportowego, dotyczy studiów matematycznych na Politechnice Wrocławskiej, działalności w Akademickim Związku Sportowym, wpływu polityki na sport, działalności w Zarządzie Dolnośląskiego Związku ... »
Zawadzki Wojciech
Alina Dąbrowska, z domu Bartoszek, więźniarka KL Auschwitz i wieloletnia pracownica Ministerstwa Spraw Zagranicznych, opisuje wstąpienie do Szarych Szeregów i prowadzenie tajnego nauczania, zatrudnionienie jako maszynistka w fabryce zbrojeniowej, ... »
Dąbrowska Alina
Stanisław Michnowski - relacja
Stanisław Michnowski, geofizyka i członek Sodalicji Mariańskiej, opisuje życie ojca pod zaborem rosyjskim, opowiada o dziadku, powstańcu styczniowym, oraz o mentalności pokolenia swoich rodziców, życie w okresie XX-lecia międzywojennego, rozwój przemysłu ... »
Michnowski Stanisław
Kazimierz Jerie, opozycjonista i kasjer Solidarności, opisuje przyjazd po wojnie na „Ziemie Odzyskane”, adaptacje do nowej powojennej rzeczywistości, zainteresowanie elektryką, podjęcie studiów wyższych na kierunku fizyka, strajk studencki w 1968 roku, ... »
Jerie Kazimierz